Fóliové střechy

Výhradní zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

FIRMCONSULT s.r.o. je výhradním zástupcem firmy VECTOR-FOILTEC GmbH v České republice a na Slovensku. Tato firma již více než 25 let dodává transparentní střešní systém TEXLON® , využívající k zastřešení ETFE fólii. Bylo realizováno již více než 700 projektů, s velikostí zastřešené plochy až 100.000 m2. Firmconsult zároveň dodal pro více než 100 projektů svařované upínací profily.

Charakteristika fóliových střech

Tento systém nahrazuje sklo „polštáři“ z několika vrstev (obvykle 3) transparentní ETFE fólie. Tyto polštáře jsou upnuty v hliníkových rámech a jednotlivé polštáře jsou napojeny na centrální rozvod stlačeného vzduchu, který zajišťuje zdroj dodávaný jako součást fóliové střechy. ETFE fólie má vysokou pevnost (nosnost střechy 250 kg/m2) a trvanlivost. Je absolutně rezistentní vůči UV záření a po více než 25-ti letech od realizace nedoznala žádné změny mechanických vlastností ani vzhledu.

V oblasti výroby profilů jsme pro VECTOR-FOILTEC zajistili profily pro více než 100 projektů po celém světě.

Hlavní přednosti tohoto systému oproti sklu jsou:

  • nízká váha (měrná váha zastřešení vč.
  • možnost realizace takřka neomezených tvarů
  • přirozené barevné podání díky výborné propustnosti světla včetně části UV spektra
  • samočistící schopnost teflonové fólie
  • výborná tepelná izolace

Flexi-pix

Poslední inovací v oblasti fóliových fasád je systém „Flexi-pix“, umožňující z fóliové fasády vytvořit velkoplošnou obrazovku pro promítání obrázků nebo videa. Obrazovka je vytvořena rastrem LED diod s 16 mil. barev s hustotou 100 – 400 bodů na m2 a je tak možno vytvořit obrazovky o ploše 50 – 100 m2.

Referenční zakázky

River City a Úřad vlády

Na poli zastoupení jsme v roce 2008 zrealizovali v České republice zastřešení dvou átrií – v budově Amazon Court v komplexu River City v Praze-Karlíně a v budově Úřadu vlády ve Strakově akademii.